Forza Italia 2022

Forza Italia 2022

16 czerwca 2022 0 przez DizzyX

W ostatnią niedzielę byłem na zlocie Forza Italia 2022 w Rozalinie pod Warszawą. I nie oszukujmy się – to jak na ten moment najlepsza impreza motoryzacyjna na której byłem w Polsce…

Tegoroczna Forza Italia odbyła się po raz kolejny w otoczeniu pięknego parku wokół Pałacu Rozalin, tym razem przeniesiono ją jednak na czerwiec. To dobrze – aura była dzięki temu sprzyjająca. Było ciepło (później wręcz gorąco), ale bez problemu można było usiąść w cieniu i delektować się widokiem wspaniałych samochodów.

A naprawdę było co podziwiać. Pod tym względem Forza Italia jak zwykle nie zawodzi. Przekrój samochodów był naprawdę szeroki, od Fiatów Cinquecento (razem ze wspaniałym Soleil), poprzez całą gamę przeróżnych modeli Alfa Romeo, poprzez Maserati aż do Lamborghini Diablo i nowych modeli Ferrari. Oczywiście były również motocykle, i to nie tylko nowe Ducati, ale także wspaniałe stare skutery Piaggio czy Lambretty.

Ale najwspanialsza jest w tym atmosfera. Tę… ciężko opisać słowami. Jest po prostu świetnie i bardzo pozytywnie, na dodatek bez specjalnego spinania się – a to właśnie tworzą ludzie, którzy na Forzę przyjeżdżają nie tylko pokazać swoje auta, ale i po prostu spotkać się i porozmawiać o wspólnej pasji do włoskiej motoryzacji.

Cóż, mam nadzieję, że za rok również uda się nam być na Forzy. A tymczasem – zapraszam do materiału video: